ВВП "Надлісництво Старий Самбір"

Не купуй краденого!

 З давніх-давен люди прикрашали ялинку, вважаючи, що вона наділена добрими силами, символізує життя і нове відродження з темряви. Сьогодні неможливо уявити новорічне свято без ялинки.

 

  Хвойний ліс - це гігантський фільтр, який створює бар'єр проти шуму, затримує пил, шкідливі гази, радіоактивні речовини. 

   Враховуючи те, що новорічна красуня запалює свої вогні практично в кожному будинку, виникає питання: як задовольнити потребу людей у новорічних ялинках, не завдаючи при цьому непоправну шкоду природі? Для цього створюються плантації для вирощування новорічних ялинок. Крім того, щороку в грудні передбачається заготівля новорічних ялинок під час проведення рубок догляду за лісом в загущених молодих хвойних насадженнях. Реалізації підлягають новорічні ялинки, що мають в торці відпускне клейма та із обов’язковим маркуванням пластиковими бірками зі штрих-кодом. Відпуск новорічних ялинок проводитимуть за товарно-транспортними накладними (ф-ттн-ліс), скріпленими гербовою печаткою лісогосподарського підприємства, за підписом лісничого та бухгалтера лісництва.

     Відомо, що попит народжує пропозицію, тому не переводяться бажаючі нажитися на новорічному символі, тим більше, що дешеві браконьєрські ялинки гарантовано знаходять свого покупця. Поширене й інше, не менш варварське явище, коли браконьєри спилюють верхівки дорослих дерев, щоб продати їх під виглядом молодих ялинок.

     Щоб не допустити самовільних рубок, безконтрольного перевезення та продажу новорічних ялинок, посилена охорона лісових масивів хвойних насаджень, створені спеціальні рейдові бригади. Вони займаються пошуком і затриманням осіб, які самовільно рубають дерева, перевіряють документи на право провозу та продажу ялинок, конфіскують незаконно заготовлену хвою. На порушників незаконної рубки передбачено накладення адміністративного штрафу в розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн) і відшкодування збитків лісовому господарству. Розмір збитку нараховується залежно від товщини стовбура зрубаного дерева. У результаті всього одна незаконно зрубана новорічна ялинка обійдеться порушникові не менше 247 гривень. Тому робіть висновки і не шукайте неприємних зустрічей з працівниками лісової охорони.

     Купуючи новорічні ялинки тільки в місцях спеціалізованої продажу, перевіряючи наявність документів і спеціального клейма, ми робимо спільний вагомий крок на шляху збереження хвойних насаджень від незаконних рубок.

Наближаються свята Нового року та Різдва Христового. Звертаємось до всіх громадян - не купувати у передноворічний період незаконно зрубані ялинки без відповідного маркування. Підтримайте акцію Львівського ОУЛМГ «Не купуй краденого».

    

 

Інженер охорони і захисту лісу

ДП «Старосамбірське ЛМГ»

Войтків Тарас Володимирович

 

  

Copyright © 2019. All Rights Reserved.