ВВП "Надлісництво Старий Самбір"

В ДП «Самбірське лісове господарство» відбулася лісовпорядна нарада

В ДП «Самбірське лісове господарство» відбулася лісовпорядна нарада

 30 травня 2017 року в залі проведення нарад ДП «Самбірське лісове господарство» відбулася перша лісовпорядна нарада з обговоренням питань, пов’язаних з проведенням польових лісовпорядних робіт базового лісовпорядкування по районах лісгоспу. Необхідність проведення базового лісовпорядкування було зумовлено змінами в лісовому фонді державних лісогосподарських підприємств та закінченням ревізійного періоду.

 У 2017 році Львівською державною лісовпорядною експедицією заплановано проведення базового лісовпорядкування, як в лісовому фонді ДП «Самбірське ЛГ» на площі 34,9 тис.га, так і в лісовому фонді ДП «Дрогобицьке ЛГ» (29,9 тис.га), ДП «Боринське ЛГ» (18,4 тис.га), ДП «Старосамбірське ЛМГ» (31,9 га) та ДП «Турківське ЛГ» (18,7 тис.га),  загалом на площі 133,8 тис.га в п’яти державних підприємствах Львівського ОУЛМГ.

 Серед запрошених на нараді були перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Целень Я.П., начальник відділу  лісового господарства Львівського ОУЛМГ Арманаш В.А., начальники партій Львівської державної лісовпорядної експедиції з головним інженером Копильцівим В.М., представники п’ятьох лісгоспів в яких проводитиметься лісовпорядкування, представники районних рад та адміністрацій, начальники Держгеокадастрів та інші зацікавлені сторони. Всього близько 26 чоловік в тому числі журналісти   місцевих газет.

Нарада розпочалася зі вступного слова першого заступника начальника Львівського ОУЛМГ Ярослава Павловича Целеня.

Ярослав Павлович зазначив, що при проведенні лісовпорядкування потрібно відійти від суцільних рубок і перейти на вибіркову систему рубок, вибіркову систему господарювання, що допоможе збільшити природне поновлення лісових насаджень і зменшити штучне лісовідновлення лісових ділянок. Також потрібно вирішити питання природно-заповідного фонду. Провести інвентаризацію всіх природно-заповідних об’єктів і визначити необхідність їх використання, переглянути всі об’єкти які втратили свою доцільність і закрити.

Ярослав Павлович наголосив, що про проведення лісовпорядкування потрібно проінформувати громадськість, місцеві громади,  довести їм доцільність проведення даних робіт, розказати про вибіркові рубки дерев, що ліс повинен приносити гроші, у вигляді прибутків державі, місцевим радам не забуваючи при цьому про людей, щоб кожний громадянин того чи іншого населеного пункту мав змогу  вийти в ліс, збирати ягоди чи гриби, мати змогу відпочити на природі, насолодитися лісом..

Було звернено увагу, що 300-400 тисяч грн.. держава надала Лісотехнічному Університету на опрацювання змін в інструкціях, по яких керуються таксатори, при проведенні лісовпорядкування.

Базове лісовпорядкування дуже кропітка робота, розробляється  на 10 років, а полягає в розробленні комплексу заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства а також отримання достовірної інформації про лісових фонд, на основі якого розробляється проект організації та розвитку лісового господарства відповідних об’єктів лісовпорядкування.

При лісовпорядкуванні здійснюється визначення порядку меж ділянок та територій лісового фонду лісгоспів, національних парків, природних заповідників, виконання топографо-геодезичних робіт та спеціальне картографування лісових ділянок, проведення інвентаризації лісового фонду з визначенням природного та вікового складу лісів, їх стану, якісних і кількісних характеристик лісових ресурсів, виявлення ділянок які потребують проведення рубок головного користування, рубок проміжного користування, заходів з відновлення лісів та інших лісогосподарських заходів.

Далі перейшли до розгляду питань порядку денного. З порядком денним виступив Василь Михайлович Копильців, головний інженер Львівської державної лісовпорядної експедиції.

В ході нараді вирішили організаційні питання проведення лісовпорядкування а саме готовність підприємств до проведення лісовпорядкування та визначення порядку і особливостей їх проведення.

Польові лісовпорядні роботи в ДП «Самбірське ЛГ» на площі 34,9 тис. га буде проводитиме начальник партії Львівської державної лісовпорядної експедиції Піпа Роман Степанович з своїми спеціалістами і представники лісгоспу запевнили, що створять усі  необхідні умови для їх плідної роботи.

Завершив нараду директор ДП «Самбірське ЛГ» Ярема Ігор Іванович, який зауважив що великою проблемою в проведенні базового лісовпорядкування є те, що держава не виділила на це жодної копійки, а це є прерогатива держави, і підприємство всі витрати бере на себе, а це значні кошти – 1 млн. 800 тис.грн, а також оплата за камеральні роботи.

Ігор Іванович подякував всім присутнім, зауваживши, що проведення лісовпорядкування є досить кропітка і титанічна робота, яка вимагає взаємодії на всіх рівнях, від директорів лісгоспів до Голів місцевих рад та громадськості.

 

За матеріалами прес-служби ДП «Самбірське ЛГ» 

Copyright © 2019. All Rights Reserved.